Hry, po ktorých mi srdce piští

Autor: Veronika Senková | 7.7.2008 o 13:20 | Karma článku: 7,81 | Prečítané:  2598x

Oduševnené zhrnutie toho, čo by oblažilo moju hráčsku dušu.

Nastali prázdniny. Moje posledné študentské prázdniny. A zrazu – hľa, aké obdobie! Po nervozite v skúškovom, po rôznych povinnostiach, po zapisovačkách, papierovačkách a iných čkách sa človek zastaví, rozhliadne dookola a ohúrene zvolá - panebože! Vyjde Diablo 3!

A o tom, milí čitatelia, o tom to celé je...

 

Diablo III

 

Priznám sa, sledovala som vývoj posledných udalostí ako na stránke samotného Blizzardu , tak aj na českej a veľmi nápomocnej stránke Diablo 3.cz . Bolo pre mňa životne dôležité byť pri tom, ako sa vráti jedna....legenda? Nie, legenda nie. Pre mňa je to skôr zážitok. Mnohí môžu protestovať – veď Diablo je len bezduché klikanie, čo je zážitkové na sekaní kostlivcov do hláv?? Máte pravdu, v podstate nič. Ale predsa! Keď si spomeniem na dobu, kedy vyšlo Diablo II (a to bolo v roku 2000, kedy ja som mala sladkých pätnásť), nedá mi nevyroniť slzu. Ešte si spomínam, ako sme spolu s bratom v spotených rukách zvierali nové Score, ktoré vtedy prinieslo asi 15-stránkovú recenziu plnú obrázkov a superlatívov. Upierali sme zaslzené oči na otca, ktorý nakoniec prikývol, a tak sme už za pár dní držali Diabla II v trasúcich sa hnátoch.

A potom – to boli neopísateľné časy. Nekonečné večery strávené v temnej atmosfére kobiek, podzemných žalárov, spletitých džunglí aj pekelných hĺbok... niečo na tých chvíľach bolo úžasne atmosférické. Zapísalo sa mi to do pamäte tak silno, že dnes stačí ak počujem niektorú z backgroundových skladieb z Diabla 2 a všetko sa mi to znovu vybaví. Hrali sme to tak dlho... najprv sami, potom multiplayera po sieti (našťastie máme s bratom každý svoj vlastný počítač – základ harmonickej rodiny :) Celé leto, celú jeseň, celú zimu...a potom znovu a znovu. Preto, keď bol konečne oficiálne ohlásený Diablo 3, pohlo sa vo mne niečo nostalgické a plné šťastia. Nemusím zdôrazňovať, že šťastie sa ešte znásobilo po zhliadnutí gameplay videa :) Nevedela som si predstaviť, ako by vyzeralo Diablo odeté do moderného vizuálneho kabátika, ale to, čo som videla, ma úplne uspokojilo. Veď čo, nech je to aj klikfest. Aj také hry musia byť a už sa veľmi teším na ohlásenie ďalších povolaní... nepohrdla by som vrahyňou a čarodejnicou... a vy? ;)

 

Stav: Diablo 3 potvrdené!

 

ss13-hires.jpg

 

ss12-hires.jpg

 

Elder Scrolls V

Som veľký fanúšik epických RPG-čiek. A séria Elder Scrolls, to už je TEH RPG! :)

Zatiaľ čo pri Diable by sa dalo diskutovať do akej miery je to RPG-čko, tu sme si všetci istí. A opäť platí zásada atmosférickosti. Posledný Oblivion ju mal (ešte som ho celého neprešla, but soon preciousss) a bola by najnekonečnejšia škoda, keby táto séria nepokračovala. Je to totiž posledná „čistokrvná“ RPG hra svojho druhu. Opravte ma ak sa mýlim, ale existuje čisto singleplayerový súper Elder Scrolls? Obávam sa, že v súčasnosti ani nie. A všetky tie Neverwinter Nights-y a hry podobného druhu sú.... len... hry podobného druhu. Nie je to nič, čo by mohlo Elder Scrolls skutočne konkurovať. Preto si myslím, že si zaslúžime následníka posledných Elder Scrolls IV. A čo hovorí komunita?

Tá sa musí uspokojiť s oficiálnymi vyjadreniami Bethesda Softworks, ktorá dookola opakuje, že momentálne pracuje na Falloute 3. Ale! Pete Hines z marketingového oddelenia Bethesdy sa ešte začiatkom tohto roka vyjadril nasledovne:

„Well, I can tell you that since Oblivion has been such a smashing success that I'm sure we will do it [Elder Scrolls V], but there are no immediate plans right now.“ Takže tak. Špekulácie hovoria najskôr o roku 2010, tí skeptickejší to vidia na roky 2012 – 2013. Obrňme sa preto svätou trpezlivosťou. Bude to stáť za to, veď ES5 bude! :)

 

Stav: Elder Scrolls V veľmi pravdepodobne vyjde :)

 

obliv.jpg oblivio.jpg

 

Baldur’s Gate III

Ťažký oriešok. Na začiatku roka 2008 sa síce v komunite objavili správy, že sa na Baldur’s Gate 3 pracuje, no celé to bolo v rovine neoficiálnosti a skôr špekulácií ako vierohodných vyjadrení kompetentných. Dobrá/zlá správa je, že podľa týchto informácií na hre nepracuje Bioware, ale „spoločnosť, ktorá verí na posúvanie technológií vpred“. To bol tak trochu odkaz na to, že nemáme očakávať nič izometrické...hm. No a taktiež nemáme očakávať, že si hru zahráme v najbližších dvoch rokoch. Opäť to teda vyzerá najskôr na rok 2010, aj to len v prípade, že informátor (zrejme časopis PC Gamer UK) neklamal. Osobne neviem, čo si mám predstaviť pod „posúvaním technológií vpred“ a radšej to ani nechcem vedieť. Baldur’s Gate je totiž jedna zo sérií, ktorej to izometrické prevedenie naozaj sedelo a hoci to v inom engine môže tiež klapať, človek je prirodzene bojazlivý. Vždy je ľahšie hru spackať, ako ju vo všetkej sláve resurrectnúť. Existuje však veľa dôvodov, prečo by táto séria mala pokračovať. V prvom rade som to JA, lebo ja ju CHCEM. Potom sú to ostatní fanúšikovia a napokon je to ešte aj tá istá atmosférickosť a nostalgia, ktorá sprevádza len tie najlepšie herné kusy a Baldur’s Gate jej mala požehnane. Mnoho ľudí považuje Baldur’s Gate za uzavretý príbeh, no každý vám povie jedno – séria sa volá Baldur’s Gate, nie Story of the Bhaal Child. Preto by nebolo vôbec zlé, keby Obsidian (alebo ktokoľvek schopný) vymyslel celkom nový príbeh zasadený do Forgotten Realms, veď ... vyšla štvrtá edícia D&D! Čo by bolo úžasnejším propagátorom novej edície, ako hra zo štvorkových Forgotten Realms? A úplne na záver – čisto z ekonomického hľadiska – spojenie slov „Baldur’s a Gate“ je také silné, že predajnosť je v prípade aspoň priemerného výsledku určite zaručená. Veď tá nostalgia hýbe peňaženkami mnohých ľudí... aspoň mojou by určite pohla :P

 

Stav: Baldur’s Gate 3 nepotvrdené :(

 

bodhi.jpg bg.jpg bg2-1.jpg

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Advokát Pala: V slušnej krajine nemajú zmenky čo robiť

Radovan Pala navrhuje, aby štát obmedzil zmenky a nariadil ich register.


Už ste čítali?