Prvá elfská reštaurácia na Slovensku!

Autor: Veronika Senková | 29.7.2007 o 16:04 | Karma článku: 11,08 | Prečítané:  10307x

Malé dobré víly mi pošepkali – choď do Brezna a uvidíš, čo si ešte nevidela...

A tak som zbalila foťák, odvahu a pár mincí do vačka a nechala sa odviezť do centra neďalekého Brezna. Po ceste som rozmýšľala, či tie zvesti o elfskej reštaurácii nebudú len trochu prehnané reklamné triky nejakého nového podniku šikovne sa priživujúceho na popularite Pána prsteňov. „Ak to tak bude,“ zastrájala som sa, „ tak to tej reštaurácii nedarujem! Čo už ľudia v sebe nemajú kúsok originality???“ No všetko sa ukázalo byť trochu inak... Menší problémik nastal hneď po príchode do Brezna. Vôbec som totiž netušila KDE PRESNE tá reštaurácia je. Víly tvrdili len toľko, že „v centre“ a vetrík šepkal „pomerne blízko miesta kde ste zaparkovali, v pasáži.“ Takže neostávalo nič iné, len pokrčiť plecami a urobiť si malú poobedňajšiu prechádzku (mne neznámym) Breznom. Našťastie netrvalo dlho a na vchode do jednej z pasáží som veľkými písmenami uvidela nápis:

 

 

napis.jpg

 

 

 

Viac mi nebolo treba. So širokým úsmevom som vybrala z púzdra foťáčik a dúfala som len v jedno – ústretovosť obsluhy voči mojim fotodokumentaristickým sklonom. Výsledok si pozrite sami ;)

 

 

001budova_thumb.jpg

 

 

Takto nejako vyzerá pasáž s elfským domčekom uprostred. Áno, uznávam, trochu to kazia tie kontajnery pri kraji, ale pochopte - elfovia sú zelení! Recyklácia nadovšetko :D

 

 

003napisdetail_thumb.jpg

 

 

Detail nápisu - len tak pre istotu ;) Keby náhodou niekto neveril, že sa to tam naozaj volá tak, ako sa to tam volá.

 

 

004cedula_thumb.jpg

 

 

Vývesná ceduľa. Áno! Už majú otvorené! V sobotu do 23:00 ;)

 

 

004lampa_thumb.jpg

 

 

Svietidlá ma nesklamali. I keď ruka zvierajúca kvázi pochodeň vyzerá dosť neelfsky, dalo by sa povedať, že priam Sauronovsky, no buďme zhovievaví. Minimálne to bol dobrý nápad :)

 

 

005menu_thumb.jpg

 

 

Takto nejako vyzerá obrázok na Jedálnom lístku. Je to vlastne zošúchaná nálepka, ale naozaj sa snažili!

 

006uvod_thumb.jpg

 

 

Ospravedlňujem sa za zníženú kvalitu niektorých fotografií, ale triasli sa mi ruky :D Nie z číreho vzrušenia, ale bola som vytrasená z auta. Kto pozná malebnú gemerskú prírodu plnú vrchov a.... vrchov, vie o čom hovorím :) K tomuto konkrétnemu "úvodnému slovu"... hm... snaha sa cení!

 

 

007menu_thumb.jpg

 

A konečne niečo k veci! Nič z týchto jedál som síce neochutnala (mäso nejem), ale opäť mi srdiečko zahrial kúsok originality :)

 

 

008interier_thumb.jpg

 

 

No a ako to tam vlastne vyzerá? Prírodne :)

 

 

009interier_thumb.jpg

 

 

Cez stred reštaurácie preteká potôčik a majú aj mostík! So svietnikmi...

 

 

010interier_thumb.jpg

 

 

Vo vodičke sa kúpe žabka a neónky...

 

 

011interier_thumb.jpg

 

 

A vodopádik dotvára skvelú "zurčiacu" zvukovú kulisu :)

 

 

012interier_thumb.jpg

 

 

Zvyšok reštaurácie je, najmä čo sa baru týka, pomerne obyčajný... nečakajte žiadne vyrezávané stoly či stoličky, žiaden fantasy "ye olde elven inn" pult, ani hostinského Hosťomleja. Jednoducho reštaurácia akých je veľa.... teda... až na tých zopár výnimočných drobností...

 

 

013interier_thumb.jpg

 

 

Pekne pôsobia schody na druhé poschodie, kde je len také malinké elfské posedenie. Fakt chutný kútik s pár stoličkami a veľkým vyobrazením Arwen nad hlavou...

 

 

014interier_thumb.jpg

 

 

Čiže takto nejako. Toto je celé druhé poschodie. Fotka Arweninho obrazu bola rozmazaná (asi som bola taká dojatá...) tak si ju skúste aspoň domyslieť :)

 

 

015interier_thumb.jpg

 

 

Pohľad zhora dole... Tie otvorené dvere vedú na dvor, kde sú terasy a všetci súdni ľudia toho horúceho dňa papali a pili vonku. To len ja som kvasila vnútri a otravovala som obsluhu neustálym cvakaním :) Mimochodom, to vonkajšie posedenie už nemá s "elfstvom" spoločné vôbec nič. Kofola anyone?

 

 

016interier_thumb.jpg

 

 

Niektoré kúty reštaurácie však majú svoje čaro vďaka týmto milým obrazom z filmu Pán prsteňov. Ja viem, ja viem, originalita nulová, ale to by ste tam museli sedieť.... má to taký... nádych nostalgie. A ten, kto má dobrú fantáziu, si odmyslí Froda a primyslí seba ;)

 

 

017obrazy_thumb.jpg

 

 

Mapa samozrejme nesmie chýbať. Kde sme my? Mordor :D

 

 

018obrazy_thumb.jpg

 

 

Ďalší kút obsluhuje Elrond :) "Dá si mladý pán džúsik? Hmm, to nie je dobrý výber. Zamyslím sa..."

 

 

019obrazy_thumb.jpg

 

 

Jeden z obrazov je taký veľký, že sa mi nepodarilo zachytiť ani len rámy. A to som mala úplne odzoomované! Tento výjav vás čaká hneď v predsieni.

 

 

020obrazy_thumb.jpg

 

 

Galadriel bdie nad kávovými stolíkmi.

 

 

021obrazy_thumb.jpg

 

 

A Legolas len tak stojí nad potokom a.... ja neviem... asi hladuje :-O Daj sem ten lembas! Vidíte ten divý pohľad v očiach? Chúúúďa....

 

A nakoniec kratučké video :) Ospravedlňte tú tmu, ale je to nakrúcané foťákom a ten si na kvalitu videa vôbec nepotrpí...

 

 

 

Takže takto nejako... Ja viem, že tento článok nemá potrebnú vážnosť a dôstojnosť, ale neviem sa prinútiť písať o tejto reštaurácii v inom tóne. Vôbec nechcem, aby to niekto pochopil tak, že si z nej robím posmech, alebo že sa mi nepáčila. Ale ako som uviedla na začiatku, neprechovávam sympatie k riešeniam typu "urobím reštiku podľa filmu". Napriek tomu musím seriózne prehlásiť, že atmosféra v reštaurácii bola výborná, obsluha milá a ochotná (mohla som fotiť koľko som chcela a ešte sa usmievali :)) a jedlo chutné. Ceny primerané, pohodlie takmer maximálne :) Škoda len, že ten obrovský "elfský" potenciál, sa podarilo využiť len tak málo. Nevadí. Ja osobne som veľmi rada, že na Slovensku vznikol takýto príjemný podnik a keď budem nabudúce v Brezne, viem kam si pôjdem sadnúť na kávu či Sauronovu pomstu ;) A čo vy? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Advokát Pala: V slušnej krajine nemajú zmenky čo robiť

Radovan Pala navrhuje, aby štát obmedzil zmenky a nariadil ich register.


Už ste čítali?