Pán prsteňov na scéne!

Autor: Veronika Senková | 24.6.2007 o 17:45 | Karma článku: 11,27 | Prečítané:  6114x

Po veľkolepej Lord of the Rings Symfónii sme sa dočkali už aj muzikálu. Aký je?

Nie je to tak dávno, čo som na blog pridávala report z viedenskej Lord of the Rings Symphony a už mám znovu dôvod na investigatívne kradnutie obrázkov a hudby z oficiálneho webu – tentokrát však k novému Lord of the Rings muzikálu! Tento muzikál ma uchvátil hneď po vypočutí piesne Lothlorien, ktorá (hoci oficiálne ako mp3 nedostupná :P ) sa nejakým zázrakom ocitla na mojom disku rolleyes2.gif Nech sa páči, pustite si ju a pokračujte v čítaní za spevu Legolasa a Galadriel...

 

 

 

 

Nadšení? No dobre. Tak aby sme si zrovnali fakty – muzikál MÁ trochu „americký“ sound. A áno, muzikál sa podobá na film viac než na knihu (ako sa môže podobať muzikál na knihu? Asi tak, že nečerpá inšpiráciu z filmu, ale vymýšľa vlastné návrhy kostýmov, výzoru postáv a nedáva priestor Arwen namiesto Glorfindela... ale tvárme sa, že sme si to nevšimli). Režisér muzikálu, istý Matthew Warchus, sa síce dušuje, že muzikál vznikol na poctu J.R.R. Tolkienovi k 70. výročiu začiatku jeho písania a 50. výročiu prvého uverejnenia knižného Pána prsteňov (dúfam, že tým výročím myslel rok 2004 resp. 2005, pretože v roku 2007, kedy sa muzikál prvýkrát dostal na scény, sa nekoná žiadne tolkienovské výročie...jedine ak publikácia Silmarillionu...) , ale z videí uvidíte, že sa to celé podobá skôr na film ako na nejaké extrémne novátorské poňatie. Čo však nemusí byť nutne zlé, záleží to od vkusu každého jednotlivca, všakže. Muzikál zatiaľ beží paralelne v Londýne a Toronte (s tým, že torontské prestavenie je o hodinu dlhšie, no má oveľa horšie odozvy ako to londýnske) a nezdá sa, že by sa to malo niekedy v blízkej budúcnosti zmeniť. Nepôjde teda o žiadne putovné predstavenie, ako to bolo u symfónie, ale o čisto lokálnu záležitosť. Najdrahšia vstupenka na toto predstavenie vyjde Londýnčanov na 60 libier (tzn. okolo 3000 Sk), najlacnejšia balkónová na nejakých pätnásť libier. Teraz by som vám rada ukázala hercov, ktorí sa na projekte účastina, no kým sa k nim dostaneme, pozrite si ešte oficiálny trailer ;)

 

 

 

 

Celkom zaujímavé, však? Veľmi ma mrzí, že sa mi nepodarilo zohnať video Lothlorien v nejakej embednuteľnej podobe (teda z youtube alebo tak), ale môžete si ho ľahko pozrieť tu v sekcii Sights and Soudns –> Show Footage. Ak sa vám páčila pieseň, z videa budete nadšení! Možno to nespĺňa vašu predstavu o Lothloriene, ale isté kúzlo sa tomu uprieť nedá :)

K hercom sa dá povedať len toľko, že ich nepoznám :) Ale niektorí vyzerajú skutočne... obľúbiteľne... napríklad taký Frodo alebo Legolas :P Poďme si ich teda predstaviť.

 

Gandalf – Malcolm Storry cast_malcolmstorry.jpg

 

 

James Loye – Frodo cast_jamesloye.jpg

 

 

Michael Therriault – Glum cast_michaeltherriault.jpg

 

 

Jérôme Pradon – Aragorn cast_jeromepradon.jpg

 

 

Laura Michelle Kelly – Galadriel cast_lauramichellekelly.jpg

 

 

Peter Howe – Sam cast_peterhowe.jpg

 

 

Richard Henders – Merry cast_richardhenders.jpg

 

 

Owen Sharpe – Pippin cast_owensharpe.jpg

 

 

Michael Rouse – Legolas cast_michaelrouse.jpg

 

 

Sévan Stephan – Gimli cast_sevanstephan.jpg

 

 

Steven Miller – Boromir cast_stevenmiller.jpg

 

 

Rosalie Craig – Arwen cast_rosaliecraig.jpg

 

 

Brian Protheroe – Saruman cast_brianprotheroe.jpg

 

V parte chýba už len Sauron :) Každopádne, zaujímavé tváričky, čo poviete? Mňa osobne najviac zaujímalo ako sa svojej úlohy zhostí Glum, pretože to je jednoznačne najkomplikovanejšia postava/povaha z celého príbehu. Tentoraz ma našťastie youtube nesklamal a bez problému poskytol Glumov výkon na naše zváženie – a ja som spokojná!

 

 

 

 

Ak vám ešte stále nestačilo, pozrite si niekoľko obrázkov priamo z predstavenia.

Enti
 
enti.jpg
Frodo
frodo.jpg
Galadriel
galadriel.jpg
Galadriel v Lothloriene
galadriel_lothlorien.jpg
Gandalf a Frodo
gandalf_frodo.jpg
Glum
glum.jpg
Hobitkovia
hobitkovia.jpg
Orkovia!!!!
orxes.jpg
Sam a Frodo
sam_frodo.jpg
A celé Spoločenstvo :)
spolocenstvo.jpg

 

 

 


No a na záver samozrejme niekoľko linkov:

 

oficiálna stránka

BBC správa o muzikáli

čo na to hovorí CNN

a všetky youtube videá :)

 

Tak teda... názor na tento počin si vytvorte sami. Nevyzerá to síce bohvieako svetoborne, ale zatiaľ sa muzikálu darí - zrejme už len z tej Lord of the Rings zotrvačnosti ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Advokát Pala: V slušnej krajine nemajú zmenky čo robiť

Radovan Pala navrhuje, aby štát obmedzil zmenky a nariadil ich register.


Už ste čítali?